Aktualności » Aktualności 2015
Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 11.01.2015r. odbył się XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem przewodnim tegorocznej akcji charytatywnej było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
         W tym roku, tak jak i w poprzednich latach na terenie naszej gminy odbyła się zbiórka pieniędzy.
Odpowiedzialnymi za całość przedsięwzięcia były opiekunki Szkolnego Koła PCK: p. Alicja Glebowicz-Gazurek, p. Anna Pudalik, p. Elżbieta Lubaczewska. Sztab „WOŚP Istebna”  utworzony w Gimnazjum im.Jana Pawła II, liczył 44 wolontariuszy. Kwestowali oni w godzinach od 6:30 – 12:30, a także od 12:30 -18:30 w następujących miejscach: Istebna centrum, Istebna Market Rema, sklep Biedronka, Jaworzynka centrum, Jaworzynka Trzycatek, Kubalonka, Koniaków centrum, wyciąg „Zagroń”oraz wyciąg "Złoty Groń". Mimo nienajlepszych warunków pogodowych, w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń odbyła się impreza, na której były liczne atrakcje dla wszystkich miłośników białego szaleństwa tzn. konkursy, animacje (prowadzone przez p. Annę Kwietniewską) i licytacje. Uwieńczeniem wszystkich przygotowanych na ten dzień atrakcji było Światełko do Nieba (dla dzieci), czyli zjazd z lampionami na małym wyciągu oraz (dla dorosłych) zjazd ze szczytu Złotego Gronia z pochodniami. Dzięki przychylności p. Aleksandry Libery-Cichy na wyciągu była sprzedawana grochówka, z której datki całkowicie wsparły naszą akcję. Całą imprezę uatrakcyjnił występ DJ THE BARTINCKY.
Łącznie zebrano 15.115.76 zł, 8,52 euro oraz 61 koron czeskich.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji WOŚP-u. Składamy szczególne podziękowania dla p. Aleksandry Libery – Cichy za zorganizowanie imprezy na Złotym Groniu, wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy nadzorowali kwestujących uczniów lub w inny sposób pomogli w organizacji (p. Bogdan Ligocki, p. Henryk Bestwina, p. Andrzej Suszka, p. Grażyna Pince-Polok, p. Barbara Matuszny, p. Anna Pudalik, p. Lucyna Hernas, p. Aneta Staniek, p. Joanna Kossowska, p. Elżbieta Lubaczewska, p.Anna łacek, p.Monika Michałek, p. Beata Waszut, p.Wojciech Kałucki,Grażyna Ligocka) i nauczycielkom, które 11 stycznia liczyły zebrane pieniądze, a były to panie: Aneta Staniek, Lucyna Hernas, Ewelina Jochacy, Marzena Kieczka, Barbara Matuszny, Anna Pudalik, Elżbieta Lubaczewska oraz Alicja Glebowicz-Gazurek.

Za pomoc w organizacji XXIII Finału WOŚP dziękujemy także Wójtowi Gminy Istebna Panu Henrykowi Gazurkowi za zorganizowanie transportu wolontariuszy z miejsc kwestowania do gimnazjum oraz Policji za sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem kwestujących uczniów.

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim wolontariuszom (Paulina Bestwina, Barbara Celak, Marek Czepczor, Wiktoria Dragon, Natalia Fuchs, Mateusz Gazurek, Anna Haratyk, Maciej Iwanek, Daria Jałowiczor, Paweł Jaroszyński, Maciej Kajzar, Wiktoria Kapaś, Wiktoria Kawulok, Karolina Kawulok, Lucyna Kąkol, Karolina Kobielusz, Anna Kukuczka, Joanna Kukuczka, Przemysław Kunc, Agnieszka Legierska, Dominika Legierska, Paulina Legierska, Paweł Legierski, Weronika Ligocka, Karolina Ligocka, Sabina Ligocka, Janusz Łacek, Angelika Łuka, Wiktoria Maczichin, Dariusz Matuszny, Dawid Olewiński, Maciej Patrzyński, Julia Polok, Aleksandra Rębisz, Aneta Sala, Marzena Sikora, Marek Sikora, Ewelina Słowik, Barbara Słowik, Daria Suszka, Tomasz Suszka, Natalia Suszka, Tomasz Waszut, Katarzyna Zogata, Alicja Zowada)za ich wielkie zaangażowanie i serce. To uczniowie naszego gimnazjum, poświęcili swój wolny czas i kwestowali na terenie całej gminy. Dziękujemy mieszkańcom Trójwsi,wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli, dzięki którym mogliśmy po raz kolejny wesprzeć ten szczytny cel.

Koordynator WOŚP Istebna
                                                   Alicja Glebowicz-Gazurek