Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
„Dziś pracujemy na lepsze jutro” - projekt w Gimnazjum
W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej realizowany jest od października 2013 roku projekt „Dziś pracujemy na lepsze jutro”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ranach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ogólna wartość projektu wynosi ok. 470 000 zł. W ramach realizacji projektu w roku szkolnym 2013/2014 przeprowadzono zajęcia dodatkowe. Zajęcia były podzielone na trzy rodzaje: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia i zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Ogółem zrealizowano: 330 godzin zajęć dydaktyczno – wyrównawczych  ; 330 godzin zajęć rozwijających uzdolnienia oraz 450 godzin zajęć korekcyjno – kompensacyjnych. Dodatkowe zajęcia przeprowadzono z następujących przedmiotów: j. polski, j, angielski, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka. Również  w ramach realizacji projektu uczniowie i uczennice klas pierwszych i drugich wzięli udział w wyjazdowych zajęciach w teatrze i w muzeum. Natomiast uczniowie klas trzecich brali udział w wyjazdowych warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rajczy – Nickulinie. W projekcie „Dziś pracujemy na lepsze jutro” założono powstanie Szkolnego Ośrodka Karier, który pomaga uczniom  gimnazjum wybrać zgodną z ich zainteresowaniami i możliwościami dalszą ścieżkę rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Dla uczniów klas drugich zostały przeprowadzone zajęcia diagnozujące ich możliwości psychofizyczne w ilości 12 godzin dla każdej klasy – łącznie 60 godzin. W klasach trzecich przeprowadzono zajęcia z preorientacji zawodowej – 12 godzin w każdej klasie – łącznie 84 godziny.. Doradca zawodowy udzielał porad indywidualnych podczas 60 godzin konsultacji. We wszystkich klasach przeprowadzono też dwugodzinne warsztaty z zakresu tolerancji, równości płci i przełamywania stereotypów – łącznie 36 godzin.

W ramach realizacji projektu zakupiono na potrzeby szkoły 5 laptopów, 3 projektory multimedialne i 2 tablice interaktywne 15 programów komputerowych oraz materiały biurowe.

Projekt „Dziś pracujemy na lepsze jutro” jest realizowany również w roku szkolnym 2014/2015. Przewiduje się przeprowadzenie podobnej ilości zajęć co w roku poprzednim. Zajęcia rozpoczęły się już od października bieżącego roku szkolnego.

Dodał: K.C Dodano: 2015-01-23, godz. 15:37