Aktualności » Aktualności 2015
Kampania Mam Świadomość

Na terenie województwa śląskiego od listopada 2014 r. rozpoczęto realizację Kampanii Społecznej pt. ,,Mam świadomość jak być zdrowym”, zainicjowaną przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Kampania skierowana jest do właścicieli i pracowników zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej. Celem jest upowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki zakażeń w tym krwiopochodnych, a także poprawa warunków higienicznych w/w zakładach.

Wyniki kontroli przeprowadzonych w 2013 roku przez Państwową Inspekcję Sanitarną
w placówkach pielęgnacji urody na terenie województwa śląskiego są alarmujące. W wielu salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych oraz studiach tatuażu i kolczykowania wciąż brakuje wiedzy na temat zakażeń krwiopochodnych, przestrzegania zasad higieny czy procedur dotyczących sterylizacji narzędzi oraz sprzętu. Poprawę ma przynieść ruszająca kampania edukacyjna.

Na terenie powiatu cieszyńskiego dla odbiorców Kampanii zostały przygotowane bezpłatne szkolenia zorganizowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Cieszynie, które odbędą się w miejscach i terminach przedstawionych w załączonym zaproszeniu.

Akcję swoim patronatem objął Starosta Cieszyński, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe i Urzędy Miasta w Wiśle i Skoczowie.

informacja prasowa _Kampania Mam Swiadomosc.pdf
Dodał: DK Dodano: 2015-01-27, godz. 14:17