Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2015
40. bieg „O Istebniański Bruclik” przeszedł już do historii
8 lutego na trasach narciarskich Kubalonki odbyła się największa w regionie impreza narciarska. W ubiegłym roku zima zaskoczyła nas brakiem śniegu i uniemożliwiła tym samym przeprowadzenie zawodów. Tym razem zima zadziwiła wręcz „syberyjskim” temperamentem i ekstremalnymi warunkami, które skutecznie utrudniały przebieg zawodów. Jednak Organizatorzy oraz sędziowie zdecydowali się przeprowadzić zawody do końca, ale znacznie skracając dystanse i przebieg trasy biegów, tak aby nie narazić zawodników na niebezpieczeństwo łamiących się drzew.

Te trudne, zimowe warunki nie odstraszały biegaczy, których na starcie stawiło się blisko 270. Główne trofeum, istebniański Bruclik, wywalczył Mateusz Ligocki z Istebnej, który uzyskał najszybszy czas w biegu głównym mężczyzn. Zaś wśród kobiet najszybszą była Justyna Mordarska z Jarkowic, która wywalczyła istebniański kabotek.

W zimowej aurze zawodom przygrywała kapela góralska „Ochodzita”, której muzyka porywała do rytmicznych przytupów i tańca.

Ukoronowani zostawali trzej najlepsi zawodni i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej. Ceremonii wręczania nagród, dyplomów i szklanych pucharów dokonali przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach: Henryk Gazurek-  wójt gminy Istebna, Artur Szmek- przewodniczący Rady Gminy oraz Barbara Bielesz – radna Gminy Istebna. Za obecność podczas zawodów chcemy podziękować panu Stanisławowi Legierskiemu, zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy.

Przy organizacji biegu o Bruclik zaangażowany był sztab osób, które bezinteresownie pomagały w dniu zawodów przy ich sprawnym przeprowadzeniu. Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP Koniaków Centrum  za pomoc przy zabezpieczaniu parkingów; obsłudze biura zawodów: Julii, Basi, Eli, Ewie, Laurze, Rozalii, Oliwii, Arkowi ; obsłudze punktu gastronomicznego: Ani i Wioli ; pomocnikom przy mecie: Reni, Zuzi i Olkowi; fotografom: Darkowi i Michałowi, konferansjerom: Eli i Tadkowi oraz Eugeniuszowi, Michałowi J. i Michałowi Z. za pomoc techniczną.  Słowa uznania należą się również Adamowi Cieślarowi i Jackowi Suszce, którzy czuwali nad przebiegiem zawodów zgodnie z Regulaminem oraz Jackowi Kohutowi, który opracowywał wyniki zawodów.

Podziękowania kierujemy również do sponsorów 40. biegu „O Istebniański Bruclik”, którymi byli:

- Tartacznictwo S.C. Kawulok Andrzej, Kawulok Stanisław, Zawada Walerian – Istebna
- Firma Jawor, Ewa Macoszek, Eugeniusz Dragon – Jaworzynka
- Eko – Skład S.C. Wojciech Kobel, Robert Rucki – Istebna
- Delikatesy EURO Istebna, Maria Legierska, Michał Legierski – Istebna
- Dom Wypoczynkowy „U Zawodów” – Piotr Zawada – Koniaków
- Piekarnia Koników, Państwo Zbigniew i Małgorzata Kawulok z Koniakowa
- Firma Lys Fusion Poland z Istebnej
- Firma Mokate i LOYD z Ustronia
- Firma REKORD z Bielska – Białej
- Związek Zawodowy Górników w Polsce

Wszystkich uczestników i kibiców zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach biegu o Bruclik, biegu z tradycją i ciepłą atmosferą.

Wyniki Zawodów

Karina Czyż