Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2015
Igrzyska i Gimnazjada pod dyktando naszych biegaczy!
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy na V Ogólnopolskich Igrzyskach oraz Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich, które odbyły się w dniach 6-8 marca w Białce Tatrzańskiej.

Kluby narciarskie z naszej gminy (MKS Istebna - opiekunowie i trenerzy: Jarosław Hulawy, Mirosław Kapaś, Tadeusz Krężelok i Małgorzata Galej; NKS Trójwieś Beskidzka - opiekunowie i trenerzy: Magdalena Ligocka, Tomasz Sikora i Mariusz Zawada) na zasadzie dobrej współpracy ze szkołami (SP 1 Istebna, SP 1 Jaworzynka, SP 1 Koniaków, Gimnazjum Istebna) przygotowały do tej imprezy swoich zawodników będących zarazem uczniami tych szkół.

W piątkowych biegach narciarskich biegacze z naszej gminy pięciokrotnie stawali na podium. Na jego najwyższy stopień wskoczył Jan Zawada (SP 1 Istebna/MKS Istebna). Drugie lokaty wywalczyli Natalia Sewastynowicz i Grzegorz Zawada (Gimnazjum Istebna/MKS Istebna), natomiast na trzecich miejscach rywalizację ukończyli Magdalena Kobieusz (Gimnazjum Istebna/MKS Istebna) oraz Antoni Juroszek (Gimnazjum Istebna/MKS Istebna).

Z kolei w sobotnich biegach techniką dowolną zwycięstwa odnieśli Eliza Rucka (Gimnazjum Istebna/MKS Istebna) i Łukasz Gazurek (SP 1 Jaworzynka/NKS Trójwieś Beskidzka). Drugie miejsca wybiegali Żaneta Skurzok (Gimnazjum Istebna/NKS Trójwieś Beskidzka) i Jan Zawada, a trzecie - Natalia Sewastynowicz, Ewa Gazur (SP 1 Jaworzynka/NKS Trójwieś Beskidzka) oraz Mateusz Dragon (Gimnazjum Istebna/NKS Trójwieś Beskidzka).

Na koniec w niedzielnych biegach sztafetowych reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej triumfowała w rywalizacji gimnazjalistek. Nasze zawodniczki biegły w składzie: Magdalena Kobielusz, Natalia Sewastynowicz, Kamila Gruszka (NKS Trójwieś Beskidzka) i Eliza Rucka.

W punktacji końcowej Gimnazjady drużyna naszego Gimnazjum została sklasyfikowana na znakomitej drugiej pozycji z niewielką stratą do SMS Szczyrk.

Gratulujemy naszym biegaczkom i biegaczom oraz ich opiekunom!
Dodał: jk Dodano: 2015-03-09, godz. 09:35