http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Aktualności 2015
''Śpiąca królewna'' w języku angielskim!
Poniższy materiał ptrzygotowały Elżbieta Stańko i Barbara Kotarba

W sobotę 20 czerwca świętowaliśmy koniec roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Języków Obcych Elba. Z tej okazji już po raz kolejny odbyło się przedstawienie w języku angielskim, w którym uczestniczyli chętni uczniowie z wszystkich dziecięcych grup językowych. Po przedstawieniu rozdane zostały dyplomy oraz karty ocen. 

 „Dziękujemy bardzo Dyrekcji Gimnazjum za udostępnienie wspaniałej sceny, która w ten  dzień zamieniła się w komnaty pałacu Śpiącej Królewny, paniom Ewie Czulak oraz Beacie Kawulok za cenną pomoc, wspaniałym aktorom i ich rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia”.
 
„Przedstawienie to nie tylko dobra zabawa, ale też nauka. W naszej Szkole Języków Obcych stosujemy różne metody aktywizujące i mobilizujące uczniów do nauki języka obcego. Jedną z takich metod jest teatr. Dzieci w ten sposób rozwijają wszechstronnie swoją aktywność twórczą, wzrasta ich poczucie wartości oraz budzi się chęć do działania. Różne emocje, które towarzyszą próbom sprawiają, iż ćwiczone teksty pozostają na długo w pamięci uczniów. Również na lekcjach często stosujemy tę metodę; odgrywamy przeróżne scenki, bawiąc się w ten sposób językiem obcym. Nie każdy jednak lubi występować na scenie, dlatego zajęcia teatralne w czerwcu są dodatkową propozycją dla naszych stałych uczniów. Tym, którzy lepiej czują sie w kameralnej atmosferze, wystarczy dobra zabawa na lekcjach w małych grupach w Elbie. Zabawa, która przyniesie w przyszłości wspaniałe efekty w postaci łatwości posługiwania się językiem obcym.”

Świadomość potrzeby płynnego porozumiewania się w języku obcym, najczęściej angielskim, niemieckim jest już duża w społeczeństwie i rośnie z każdym rokiem, co widać po zwiększającej się liczbie uczniów. Szkoła Języków Obcych Elba działa na naszym terenie od trzech lat.

Szczegółowe informacje na temat kursów językowych znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły www.elbasjo.pl.
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2015-06-25, godz. 08:55