Aktualności » Aktualności 2015
APEL - ŚMIECI TO NIE OPAŁ!!!!!
Zbliżający się okres jesienno – zimowy sprzyja  procederowi spalania odpadów w domowych piecach. Zanieczyszczenia z domowego komina rozprzestrzeniają się i opadają  na Twój dom i najbliższe otoczenie!!! Toksyczne substancje powstałe w wyniku spalania m.in. foliowych opakowań czy plastikowych butelek i innych tworzyw sztucznych poza specjalistycznymi spalarniami trafiają więc właśnie do Twoich płuc!!!!!!!!!
”Oszczędności„ ze spalania odpadów, zamiast dobrej jakości węgla, są tylko pozorne!!!! Ładując odpady do swojego pieca powodujesz uszkodzenia instalacji i przewodów kominowych, które później trzeba wymienić. Płonący plastik tworzy związki, które stopniowo uszkadzają blachy kotła i komin. Ponadto w kominie szybko osadzają się niebezpieczne sadze, które mogą spowodować pożar. Każdy, kto widzi (i czuje!), że ktoś pali odpady, ma prawo zwrócić mu uwagę, a gdy to nie pomoże, zgłosić problem odpowiednim służbom. Najprostsza droga to telefon na policję.

Policja może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł, natomiast sąd może orzec grzywnę w wysokości nawet 5000 zł. Jeżeli Twój sąsiad pali śmieci, reaguj. Jeśli to Ty – szykuj się na mandat lub szybko zmień swoje zwyczaje. Palenie odpadów w domu jest niebezpieczne, nielegalne, a co najważniejsze, szkodzi Tobie i Twoim najbliższym.

Życie jest bezcenne!!!!!!!!!!!!

Dodał: jk Dodano: 2015-10-08, godz. 14:35