Gmina Istebna » Zdrowie i bezpieczeństwo » Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Apel Inspektora Sanitarnego w Cieszynie
"LUBIĘ ZIMNO"

Oświata Zdrowotna Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Cieszynie w ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej od czerwca br. realizuje VI edycję programu pt. "LUBIĘ ZIMNO".
Program ten dotyczy dystrybucji i handlu produktami mlecznymi. Ma działanie edukacyjne prowadzące do podniesienia świadomości handlowców i konsumentów w zakresie prawidłowego transportu, wprowadzania do obrotu i przechowywania produktów mlecznych zzachowaniem łańcucha chłodniczego gwarantującego ich jakość zdrowotną.

APEL DLA KONSUMENTA

Konsumencie żwieże produkty mleczne nie trafiają na naszstół prosto z taśmy produkcyjnej. Najpierw są przewożone, składowane i wystawiane nasprzedaż.

Potem zakupione w sklepie, trafiają do naszych lodówek domowych. Przez cały ten cza powinny być przetrzymywanie w temperaturze od +2C do +6C.
W przeciwnym razie tracą smak, wygląd wartości odżywczei zdrowotne.

- Kupuj produkty przed upływem ich terminu przydatności do spożycia

- Sprawdzaj, czy kubeczki i pojemniki nie są wybrzyszone i uszkodzone

- W dużych sklepach samoobsługowych produkty mleczne wkładaj do
koszyka na końcu zakupów