Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2006
''Pokój to skarb w twoich rękach'' - spotkanie opłatkowe
W czwartek 28 grudnia w sali Domu Strażaka w Istebnej Centrum odbyło się spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem kończące tegoroczny program pięknej akcji "Pokój to skarb w twoich rękach".
Warto przypomnieć, że projekt "Pokój to skarb w Twoich rękach” powstał z inicjatywy uczniów ZSGH w Wiśle: Marty Kaczmarzyk, Bartka Mroza i Wojtka Michałka oraz Piotra Balcara. Uczniowie ci pod opieką s. Haliny Koćwin opracowali projekt do Programu MŁODZIEŻ finansowanego przy wsparciu Wspólnoty Europejskiej, którego celem jest zaangażowanie młodzieży w zorganizowaniu wolnego czasu dla dzieci i młodzieży szkolnej z Istebnej i Koniakowa.
Spotkanie opłatkowe było jednym z wielu spotkań w ramach projektu, na które organizatorzy zaprosili tym razem również rodziców dzieci biorących udział w akcji a także Wójt Gminy Istebna – Panią Danutę Rabin.
Atmosfera spotkania była bardzo miła. Po powitaniu uczestników przez siostrę Halinę, modlitwie i przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego wszyscy obecni na sali podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Potem było wspólne kolędowanie oraz przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży – uczestników akcji. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa.
Niezwykły był wystrój sali, która była udekorowana pracami pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci. Również ozdoby choinkowe wykonali młodzi uczestnicy akcji.
Miejmy nadzieję, że ta piękna inicjatywa będzie kontynuowana również w Nowym Roku.

Dodał: jk Dodano: 2006-12-29, godz. 10:36