Kultura » Aktualności kulturalne » Archiwum aktualności kulturalnych 2008
Jubileusz 25-cio lecia kaplaństwa ks. Bogusława Golarza

Niezwykle uroczystą była niedziela 25 maja 2008 roku w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na Kubalonce. Tego dnia bowiem, w miejscowym kościółku koncelebrowano Mszę św. dziękczynną za 25 lat posługi kapłańskiej tutejszego proboszcza ks. Bogusława Golarza.

Mszę Świętą dziękczynną koncelebrowali; ks. Bogusław - w intencji Parafii oraz pochodzący z  Połomia ks. Tadeusz Michałek - w intencji Jubilata.

Wśród licznie zgromadzonych parafian a także wielu przyjezdnych i turystów w ławach kościelnych zasiedli zaproszeni goście; gminne władze w osobach Wójta Gminy Istebna Danuty Rabin i Przewodniczącego Rady Gminy Istebna Jana Gazura. Obecni byli także przyjaciele i znajomi Srebrnego Jubilata.

Homilię wygłosił zaprzyjaźniony z księdzem Bogusławem i z parafią na Kubalonce ks. Tadeusz, który wskazał na doniosłą rolę jaką w Kościele pełnią kapłani, na ich wielką odpowiedzialność a także na napotykane przez księży trudności.

Pod koniec Mszy Św. życzenia składali przedstawiciele służby liturgicznej ołtarza, dzieci pierwszokomunijne, młodzież i przedstawiciele dorosłych. Wśród składających życzenia były także władze Gminy Istebna.

Krótka biografia z życia kapłańskiego ks. Bogusława Golarza.

W roku 1977 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Tam przyjmował Go ówczesny Metropolita Krakowski Kardynał Karol Wojtyła,

który rok później został papieżem Janem Pawłem II.

W dniu 22 maja 1983 r. w Katedrze na Wawelu otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego.

Jako nowo wyświęcony kapłan w Święto Trójcy Przenajświętszej Mszę Świętą Prymicyjną odprawił 6 czerwca 1983 w swojej rodzinnej Parafii w Brzeziu koło Wieliczki.

Parafia św. Marcina w Pisarzowicach koło Bielska-Białej była pierwszą, w której rozpoczął swoją pracę duszpasterską.

W dniu 20 października 1996 r. dekretem Biskupa Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Tadeusza Rakoczego objął swoją opieką Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego na Kubalonce.

Stał się jednocześnie kapelanem w tutejszym Sanatorium oraz nauczycielem

w Zespole Szkół Sanatoryjnych.

Na kolejne lata posługi kapłańskiej - Szczęść Boże
                                                                                                                   Józef  Polok