Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2009
VIII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej

Organizatorzy:
Śląska Izba Rolnicza, Stadnina Koni Ochaby sp. z o.o., Sołectwo Ochaby, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Bialej, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Urząd Miejski w Skoczowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Zakład Doświadczalny Gospodarki Stawowej PAN w Gołyszu, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki w Grodźcu Śląskim.

Termin i miejsce organizacji Forum:
4 lipca 2009 r.- godz. 10-13 - "Forum dyskusyjne dla rolników" w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu z realizacją 4 tematów: "Korzystanie z pomocy doradczej przez rolników", "Różnicowanie działalności w gospodarstwach rolnych", "Programy Rolnośrodowiskowe", "Zasady hodowli bydła mięsnego"
5 lipca 2009 r. - godz. 14-19 - "Forum plenerowe" - Ośrodek Sportów Konnych Stadniny Koni w Ochabach
W programie:
14.00 - Oficjalne otwarcie Forum i wystawy rolniczej
14.15 - Wystąpienia zaproszonych gości
14.45 - Wręczenie nagród i wyróżnień
15-19 - Cieszyńska Biesiada, w tym:
   - pogawędki gwarowe
   - występy ludowych zespołów
   - regionalne potrawy
   - konkursy i zabawy (cięcie drzewa i wbijania gwoździ na czas, rzut kaloszem, toczenie opony, konkurs z wiedzy rolniczej dla rolników i laików, traktor-cross) Imprezie towarzyszyć będą wystawy: drobnego inwentarza, roślin ozdobnych, twórczości ludowej oraz nowoczesnego sprzętu rolniczego nabytego przez cieszyńskich rolników. Czynne będą stoiska promocyjno-informacyjne instytucji i firm zwiazanych z rolnictwem, agroturystyką i ekologią.
Dla dzieci: wesołe miasteczko, jazdy konne, gry i zabawy.
Zapewniamy przyjemną formę spędzenia czasu dla całych rodzin.

Patronat honorowy nad imprezą pełnią:
Wojewoda Śłąski, Marszałek Województwa Śląskiego, Starosta Cieszyński, Burmistrz Miasta Skoczowa

Patronat medialny: Głos Ziemi Cieszyńskiej, Polskie Radio Katowice, Portal internetowy OX.pl

W razie pytań bardzo proszę o kontakt z koordynatorem:
Danuta Kożusznik, 691-785-320
Dodał: jk Dodano: 2009-06-24, godz. 21:17