Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2009
Tour Salon Poznań 2009

W dniach 21-24 października 2009 roku gmina Istebna po raz ostatni w tym roku wystawiała się na targach turystycznych. Były to jubileuszowe 20-te targi w Poznaniu. Wspólnie z gminami Beskidzkiej 5 prezentowaliśmy się na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Gmina wystawiała się po raz kolejny wspólnie z Beskidzką 5, na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej. Dwa pierwsze dni targów przewidziane były dla branży i w tym czasie szczególne zainteresowanie wykazywały przedsiębiorstwa turystyczne i biura podróży szukające w Beskidach kontaktów przy organizacji kolonii, grup biznesowych oraz wyjazdów aktywnych. Pozostałe dwa dni targowe otwarte były dla wszystkich odwiedzających, dzięki czemu gmina Istebna wychodziła naprzeciw szczególnie szukającym wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych oraz zainteresowanym wypoczynkiem zimowym.

Podobnie jak na pozostałych targach, szczególnie rozpoznawalny wśród zwiedzających jest Koniaków – oczywiście dzięki koronkom. Cieszy jednak fakt, iż cała gmina wyraźnie zaznaczyła już swoje miejsce w świadomości turystów. Gro osób ma swoje ulubione miejsca w naszej gminie, do których chętnie wraca. Decydują się na urlop u nas ze względu na dobre połączenie i stosunkowo szybki dojazd w Beskidy. I tutaj poza Poznaniem sytuacja wygląda podobnie w Łodzi, czy Warszawie, nie wspominając już o targach w Katowicach, czy Sosnowcu. Miło słyszeć z ust gości pochlebne opinie na temat naszych ośrodków, zabytków, ulubionych miejsc, a w szczególności wszyscy doceniają gościnność i dobre serce górali.

Tegoroczny Tour Salon w Poznaniu cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem nie tylko odwiedzających, ale i wystawców. Oprócz ogromnej liczy krajowych stoisk można było obejrzeć oferty takich krajów jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Hiszpania, Bułgaria, Włochy, Czarnogóra, czy Szwecja. Podczas targów odbyło się wracanie nagród w konkursie na najlepsze Centra Informacji Turystycznej w kraju oraz przyznawano statuetki dla zasłużonych w dziedzinie turystyki. Mamy nadzieję, iż dzięki naszej obecności na targach kolejne grupy turystów odwiedzą naszą piękną istebniańską ziemię.

Dodał: AL Dodano: 2009-10-30, godz. 10:29