Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Informacja Turystyczna - różne
I miejsce dla Informacji Turystycznej w Istebnej!
Z przyjemnością Państwa powiadamiamy, że INORMACJA TURYSTYCZNA W ISTEBNEJ, została laureatem konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce i zdobyła 1 miejsce.

Tegoroczna edycja, przebiegała wg. zasad, które określiła szczegółowo w ankiecie zgłoszeniowej, Polska Organizacja Turystyczna.
Chodziło m.in. o to, aby Punkt IT podlegał certyfiakcji Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i był skategoryzowany w postaci przyznanych gwiazdek. Nasz punkt otrzymał 2 gwiazdki na 4 możliwe.

Tymi zasadami kierowała się kapituła podczas tegorocznego konkursu, która spośród wszystkich IT** w kraju przyznała INFORMACJI TURYSTYCZNEJ w Istebnej - 1 miejsce.
     2 miejsce w tej kategorii zdobyła Informacja Turystyczna w Brodnicy, a 3 Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

Statuetkę oraz dyplom dla "IT" odebrała w dniu 20 października na trwających w Poznaniu targach turystycznych Tour Salon, Aneta Legierska- zarzadzający PIT-em W Istebnej.

Warto dodać, iż jest to jedyny obiekt na terenie powiatu cieszńskiego, który zdobył to wyróżnienie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do współpracy z naszym Punktem Informacji Turystycznej.

Na terenie wojewodztwa śląskiego w swoich kategoriach nagrody zdobyly także informacje ze Szczyrku, Bielska-Białej i Katowic.
Kapituła konkursu brała pod uwagę takie kryteria wyboru jak:

- dostępność, chodzi tutaj zarówno o przystosowanie punktu do obsługi osób niepełnosprawnych, jak i o sferę przystępności, czyli godzin otwarcia,
- znajomość języków obcych pracowników PIT,
- organizowanie dodatkowych działań w branży turystycznej,
- wielość oraz zróżnicowanie materiałów promocyjnych w przekroju ogólnopolskim jak i terenów przygranicznych,
- uczestnictwo gminy w targach oraz imprezach branżowych,
- kompetentna obsługa turystów,
- oznaczenie dojazdu do PIT w Istebnej oraz wiele innych.

Dodał: jk Dodano: 2010-10-20, godz. 15:24