Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Beskidzka 5 w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni
W dniu 8 kwietnia 2011 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się promocja Beskidzkiej 5. Władze Gdyni oraz Dyrekcja Parku udostępniły na to Spotkanie największą salę widowiskowo-konferencyjną „Salę Morską" wraz z najnowocześniejszym sprzętem multimedialnym.

Spotkanie miało się rozpocząć o godzinie 12:00, lecz uczestnicy zjeżdżali się z całego Trójmiasta i sala zaczęła się wypełniać już po godzinie 11. Była wcześniejsza rezerwacja miejsc i już na kilka dni wcześniej nie przyjmowaliśmy zgłoszeń, ale pomimo to Goście pojawili się tak tłumnie, że władze Parku postanowiły dostawić dodatkowy rząd krzeseł.

Program został zrealizowany w całości i wszyscy otrzymali solidną dawkę wiedzy oraz informacji o Beskidzkiej 5. Rozdano setki materiałów informacyjnych, które przekazały Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła, a także pokazano slajdy i filmy z tych miejscowości. Po prawie dwugodzinnej prelekcji, wystąpił regionalny heligonista w stroju góralskim i zgrał kilka utworów z repertuaru górali śląskich. Widownia przytupywała w rytm góralskich przyśpiewek, a występ bardzo się spodobał. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sama heligonka, gdyż był to odrestaurowany ponad stuletni instrument.

Po występie góralskiego muzykanta rozpoczęło się losowanie nagród (drobne akcesoria turystyczne) przekazanych na tą imprezę przez firmę Pajak-Sport. Obdarowani przez Beskidzką 5 gadżetami i masą materiałów promocyjnych (wszystko zapakowane w bardzo ładnych torbach z logo gmin) uczestnicy Spotkania zostali zaproszeni do Beskidzkiej 5 na rajdy, wycieczki i zloty. Po złożeniu sumiennej obietnicy, że kolejny raz spotkamy się u nas w Beskidach przy dźwiękach przygrywającej heligonki opuszczali salę po godzinie 14.Gdy zakończyło się bardzo miłe spotkanie, rozpoczęła się kolejna część promocji. Było to spotkanie robocze, w którym uczestniczyli przedstawiciele trójmiejskich firm turystycznych. Rozmawiano o promowaniu Beskidzkiej 5 na terenie Trójmiasta oraz o organizowaniu mieszkańcom Pomorza wyjazdów do Beskidzkiej 5. Ponieważ takie promocje na trenie kraju powinny nieść za sobą efekty w postaci współpracy przy organizowaniu turystki w Beskidach i nawiązywaniu dobrych kontaktów, można powiedzieć już teraz, że to Spotkanie osiągnęło taki cel.

Oficjalna część wizyty została zakończona około godziny 15, a potem nastąpiła kolejna już mniej oficjalna z przedstawicielami Kół Miłośników Beskidów działających na terenie Trójmiasta. W przytulnej sali klubokawiarni PPNT ustalono zasady przyjazdów Kół do Beskidzkiej 5 na rok 2011, a także wstępnie ustalono trasy wędrówek. Dziękowaliśmy już podczas imprezy w Gdyni Władzom Miasta i Parku za pomoc w zorganizowaniu tego Spotkania. Jednak ze względu na fakt, że pomoc ta przerosła nasze oczekiwania, jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli oraz mieszkańcom Trójmiasta za tak liczne przybycie na naszą imprezę. Wielkie podziękowania kierujemy także na ręce Biura Prasowego Urzędu Miasta Gdynia za bardzo szerokie nagłośnienie promocji Beskidzkiej 5 we wszystkich lokalnych mediach.

Dodał: AL Dodano: 2011-04-12, godz. 09:05