Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Unijne Projekty
„Poznajcie Region Trójstyku“

PROJEKT „Poznajcie Region Trójstyku“

Od stycznia do listopada 2011 roku Referat Promocji, Informacji Turystycznej i Sportu realizuje kolejny projekt turystyczny. Ma on na celu promocję gminy Istebna, jej atrakcji, a także zachęcenie turystów do przyjazdu na teren Regionu Trójstyku. Projekt realizowany jest wspólnie z czeską miejscowością  Mosty u Jablonkova, która to jest partnerem projektu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie osoby które są związane z turystyką, do wzięcia udziału w szkoleniach na temat historii naszej gminy, Szańców i owczarstwa na terenie Trójstyku.

w dniu 18 i 19 .05.2011 roku od godz. 9:00 do Istebnej (GOK-u),
sala nr 3 na szkolenia realizowane z
projektu
„Poznajcie Region Trójstyku“ – „Poznavejte Region Trojmezi“.

Szkolenia będą dotyczyć:

18.05.2011 r. GOK Istebna, godz. 9:00

1.      Historia Gminy Istebna oraz powstanie i historia Szańców w Koniakowie oraz ich dzieje, aż po czasy współczesne.

19.05.2011 r., GOK Istebna, godz. 9:00

2.      Tradycja wypasu owiec – historia, prezentacja multimedialna i pokaz slajdów.

W ramach projektu zrealizowana i nagrana zostanie także płyta DVD prezentująca piękno naszego terenu na przestrzeni całego roku. Powstanie film promocyjny w trzech językach, który będzie przedstawiał najważniejsze imprezy, atrakcje, zabytki, folklor i przyrodę naszej gminy. W związku z tym przez cały rok nagrywane będą realizacje filmowe i zdjęciowe na płytę.
Oprócz płyty projekt przewiduje także grę turystyczną typu PUZZLE, gdzie turyści przez okres ponad trzech miesięcy będą zbierać kolejne 9 elementów składanki, które to będą wydawane w różnych miejscach naszej i czeskiej gminy. Po uzbieraniu całej planszy będą zgłaszać to w Informacji Turystycznej, a w październiku nastąpi losowanie nagród. Chcemy w ten sposób zachęcić gości do częstszego odwiedzania terenu Trójstyku i zostawania u nas na dłużej. Wydane zostaną także ulotki, przeprowadzone szkolenia (głównie dla pracowników IT czeskiej, polskiej i słowackiej strony), zamontowane tablice informacyjne i stojaki na ulotki.

Realizowane w ramach projektu o nazwie „Poznajcie Region Trójstyku“ – „Poznavejte Region Trojmezi“ o numerze ewidencyjnym: PL.3.22/3.3.05/10.02024, finansowanym z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těąínské Slezsko Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

GRA Puzzle ''Baw się i zwiedzaj'' dobiegła końca!
PUZZLE do zebrania!
Spotkanie podsumowujące na Trójstyku - PUZZLE rozdane!
WAKACYJNA AKCJA - PUZZLE rozpoczęta!
''Baw się i zwiedzaj''
''BAW SIĘ I ZWIEDZAJ'' - pierwsi szczęśliwcy z puzzlami!
Dodał: AL Dodano: 2011-05-13, godz. 10:32