Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2011
Dzień Dziecka ''Pod skocznią''
W dniu 29 maja w amfiteatrze "Pod Skocznią" w Istebnej odbyła się wielka impreza z okazji Dnia Dziecka.

Projekt Współfinansowany z Funduszu Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA” – KOLOROWA, MUZYCZNIE – BAJKOWA IMPREZA W ISTEBNEJ

Dnia 29 maja na terenie istebniańskiego amfiteatru i boiska odbyła się wspaniała impreza. Choć pochmurna sobota nie zapowiadała niczego dobrego to niedzielna impreza przeszła najśmielsze oczekiwania. Wspaniała, słoneczna aura, tonąca w kolorowych balonach scena amfiteatru, wiele atrakcji to wszystko stworzyło niepowtarzalny klimat imprezy przygotowanej specjalnie dla naszych najukochańszych „maluchów”, „średniaków” i „starszaków” z terenu Beskidzkiej Trójwsi oraz wszystkich dzieci przebywających turystycznie na terenie Naszej Gminy a w szczególności dzieci z Czech. Impreza odbyła się w ramach realizacji projektu partnerskiego: „Trójstyk – to nas łączy”. Projekt ten współfinansowany jest z Funduszu Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Jednym ze wskaźników realizacji wniosku był właśnie „Międzynarodowy Dzień Dziecka” w Istebnej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – kolorowi clowni, szczudlarze, zaczarowane wróżki z pokazem ogromnych baniek mydlanych, gimnastycy z Wędryni. Centralnym punktem tej imprezy była finalizacja Międzyszkolnego Konkursu Muzycznego. Jury w składzie: Dariusz Matuszny, Beata Kawulok i Bogdan Bartnicki mieli twardy orzech do zgryzienia. Młodzi wykonawcy zaskoczyli nas różnorodnością repertuaru, bardzo poważnym potraktowaniem tematu i wysokim poziomem artystycznym. Ostateczna klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I. Dorota Kiedroń – SP Vendryne  z piosenką „Rudy Rydz” – z rep.  Heleny Majdaniec

II. Andrzej Sikora SP 1 Istebna w piosence „Nie dokazuj miła” z rep. Marka Grechuty

III. Daniel Kurpanik SP 2 Jaworzynka w „Tańcu Niemieckim” W.A. Mozarta

Poza głównymi nagrodami jury przyznało także wyróżnienia dla następujących wykonawców:

- Łukasza Kukuczki z SP 2 Istebna

- Samuela Rabin SP 2 Koniaków

- Zespół Decyma SP 1 Istebna

Uczestników Listy Przebojów nagrodzono. Poza tym dzieci zmagały się w wyścigach w workach, na torze przeszkód oraz meczach piłki nożnej. Zwycięscy poszczególnych dyscyplin otrzymali nagrody.

Niespodziankę dzieciom zorganizował oddział Ochotniczej Straży Pożarnej z Istebnej. Na teren amfiteatru strażacy przyjechali nowym autem. W ten sposób „ciekawskie” dzieci, choć nie tylko one mogły zobaczyć samochód od środka, uruchomić sygnał  i zadać strażakom interesujące pytania.

Joanna Kohut – koordynator projektu

Dodał: jk Dodano: 2011-06-01, godz. 11:35