Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
„Spotkanie z Beskidzką 5” w Warszawie
12 września 2011 r. w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki odbyło się spotkanie organizatorów turystyki górskiej, nauczycieli i uczniów z terenu Mazowsza z organizatorami Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy”. Prezentowano filmy i slajdy oraz opowiadano o walorach turystycznych Gminy Brenna, Gminy Istebna, Szczyrku, Ustronia i Wisły. W hallu głównym ustawiono stoisko z materiałami informacyjnymi o Beskidzkiej 5, a przewodnik beskidzki długo rozmawiał z wieloma osobami udzielając cennych rad oraz informacji.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć z Beskidzkiej 5, która eksponowana w głównym hallu, była taką atrakcją, że robiono sobie na jej tle zdjęcia. Część artystyczną wypełnił występ Mariusza Kąkola, który grał na heligonce i prezentował tradycyjny stój góralski oraz strój harnasia zbójnickiego. Bardzo ciekawym elementem Spotkania była prezentacja Kajetana Domagały-Rolewicza – właściciela portalu Rakiety.pl, podczas której przedstawił historię i ideę rakiet śnieżnych, a także zorganizował krótki konkurs z nagrodami.

Imprezę zaszczycił swoją obecnością Pan Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty. Ten wyjątkowy Gość ku zaskoczeniu organizatorów, bardzo merytorycznie i ciekawie opowiadał o rejonie Beskidzkiej 5, a nawet wygłosił wiersz w pięknej góralskiej gwarze. Okazało się, że jest rodowitym góralem rodem z Ustronia, co wyjaśniło sytuację.

Po zakończeniu Spotkania prowadzono rozmowy na temat organizowania turystyki górskiej na terenie Beskidzkiej 5, a także zaplanowano zorganizowanie rajdu górskiego i wycieczek dla młodzieży szkolnej z terenu Mazowsza.

Kolejne „Spotkanie z Beskidzką 5” odbędzie się w Sali Widowiskowej Łódzkiego Domu Kultury w dniu 27 września o godz. 12:00.

Dodał: jk Dodano: 2011-09-19, godz. 14:07