Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
„Spotkanie Z Beskidzką 5”w Łodzi - relacja
W Łodzi „Spotkanie z Beskidzką 5” wzbudziło bardzo duże zainteresowanie. Do największej Sali Widowiskowo-Kinowej Łódzkiego Domu Kultury przybyły zorganizowane grupy, a także osoby indywidualne zainteresowane Beskidami. Wielkie słowa podziękowania należą się Kierownikowi Ośrodka Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych, Panu Januszowi Wiśniochowi, który poinformował media o imprezie, a także wykonał i rozwiesił plakaty informacyjne o Spotkaniu.

Jeszcze przed imprezą przedstawiciele Beskidtreka udzielali wywiadów, w których promowali turystykę w Beskidzkej 5, a Adam Groński na żywo na antenie radiowej w gwarze góralskiej zapraszał słuchaczy do odwiedzenia Gminy Brenna, Trójwsi Beskidzkiej, Szczyrku, Ustronia i Wisły.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem, podczas którego górale porozmawiali z publicznością i zaśpiewali góralską przyśpiewkę. Potem już realizowano program i wyświetlono filmy prezentujące Beskidzką 5 – była prelekcja, slajdy i dyskusja z publicznością. Przeprowadzono krótki konkurs z wiedzy o Beskidach, zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci ciekawych publikacji Beskidzkiej 5. Były brawa, było wesoło, a młodzież obecna na
Spotkaniu rytmicznie klaskała podczas występu górali.

W obszernych korytarzach ŁDK prezentowano wystawę zdjęć z Beskidzką 5, a także zorganizowano punkt, w którym przewodnik beskidzki rozdawał materiały informacyjne z Beskidzkiej 5 oraz odpowiadał na bardzo dużo pytań. Ten element imprezy cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, bo stoisko i wystawa były wręcz oblegane.

Po imprezie odbyto wiele rozmów i przyjęto deklaracje założenia kolejnych Kół Miłośników Beskidów. Rozmawiano o organizowaniu wycieczek i obozów w Beskidach, a także zaproszono wszystkich do udziału w ogólnopolskim II Rajdzie Górskim Szlakami Beskidzkiej 5, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2011r.

Organizatorzy serdecznie dziękują publiczności za szczelne wypełnienie sali oraz za wspaniałą atmosferę! Dyrekcji ŁDK organizatorzy dziękują za udostępnienie obiektu oraz za pomoc organizacyjną i techniczną.
Dodał: AL Dodano: 2011-09-29, godz. 12:01