Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2012
Spotkania opłatkowe 2012

Tegoroczne Spotkania Opłatkowe Seniorów organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury odbyły się jak zawsze w Strażnicach OSP w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie 24., 25. i 26. stycznia br. Od paru lat spotkanie zbiega się z obchodami Dnia Babci i Dziadka          z okazji, którego dzieci z zerówek przygotowują program artystyczny.

Dla wielu ludzi starszych jest to jedyna okazja, by spotkać się ze swoimi rówieśnikami powspominać swoje czasy, a że są to spotkania opłatkowe, to złożyć życzenia noworoczne.

Młodzież z Gimnazjum po raz pierwszy ze swoim zespołem pod opieką nauczyciela Piotra Kohuta zaoferowała swój występ. Przygotowali bogaty repertuar znanych piosenek, a ich granie i śpiewanie tak dziadków rozweseliło, że niektórzy skusili się nawet na tańce i to nie tylko ze swoimi wnukami.

Główny program w Istebnej przygotowały Panie z zerówek Renata Gorzołka i Wioleta Kawulok, w Koniakowie Janina Kukuczka i Elżbieta Studzińska oraz Urszula Gruszka, Bartek Rybka i Andrzej Małyjurek z OPPa, w Jaworzynce Krystyna Kolek i Renata Szkawran wychowawczynie klasy II i III.

Dziękujemy serdecznie za udział w spotkaniach gościom: Zastępcy Wójta Henrykowi Gazurkowi, Sekretarz Gminy Teresie Łaszewskiej, Dyrektor GOPS Teresie Łacek, Sołtysowi Jaworzynki Pawłowi Ruckiemu i Dyrektor SP1 w Jaworzynce Grażynie Przybyłej.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni piekarniom Danucie i Franciszkowi Kawulok              z Istebnej, Annie Probosz z Jaworzynki oraz Małgorzacie i Zbigniewowi Kawulok za sponsoring pączków na tę okazję.

Lucyna Ligocka - Kohut

Dodał: LLK Dodano: 2012-02-14, godz. 13:43