Turystyka » Beskidzka 5 » Informacje
Nadzwyczajna sesja połączonych Rad Gmin i Miast Beskidzkiej

Nadzwyczajna sesja połączonych Rad Gmin i Miast Beskidzkiej 5

20 września 2012 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbyła się nadzwyczajna sesja połączonych Rad Gmin i Miast Beskidzkiej 5, która została poświęcona współpracy w ramach Beskidzkiej 5, w tym promocji walorów turystycznych Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły.
W posiedzeniu uczestniczyli niemal wszyscy radni z poszczególnych gmin, oraz wójtowie i burmistrzowie.

Spotkanie otworzyli Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz Burmistrz Miasta Wisła Jan Poloczek. Następnie przewodniczący poszczególnych Rad Gmin i Miast zostali poproszeni o poprowadzenie obrad połączonej, nadzwyczajnej sesji. W pierwszej kolejności głos zabrali właśnie przewodniczący, podkreślając, że działania w ramach Beskidzkiej 5 stanowią częsty przedmiot obrad Rad Gmin i Miast, a także że współpraca ta jest doceniana przez radnych, jako istotny kierunek rozwoju i promocji turystyki
w poszczególnych gmin.

Mateusz Werpachowski Prezes Zarządu SWIG DELTA PARTNER (operatora Beskidzkiej 5) przedstawił projekty, osiągnięcia i sukcesy Beskidzkiej 5 od momentu jej powołania w 2004 roku oraz wskazał cele i wyzwania dla Beskidzkiej 5 na najbliższe lata. Jednym z ważniejszych założeń jest promocja idei Beskidzkiej 5 wśród samych mieszkańców mikroregionu, aby marka ta była rozpoznawalna w nie tylko w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim stała się elementem tożsamości mieszkańców. Dzięki temu, ta wyjątkowa inicjatywa, pozwoliłaby na jeszcze silniejsze zacieśnienie współpracy, dając podstawy do tego, aby o Beskidzkiej 5, mówiono, że stanowi przykład polskiego Tyrolu.

Podsumowaniem spotkania było podjęcie przez połączone Rady Gmin i Miast Beskidzkiej 5 okolicznościowej uchwały nadzwyczajnej, w której radni zadeklarowali poparcie dla dalszego rozwoju Beskidzkiej 5 i zacieśniania współpracy na rzecz rozwoju turystyki w ramach mikroregionu.

Ranga tego spotkania oraz jego doniosły charakter wskazuje, że wspólna sesja połączonych Rad wejdzie od teraz na stałe do kalendarzy radnych i działań Beskidzkiej 5.

Dodał: AL Dodano: 2012-10-02, godz. 14:45