Kultura » ''Stowarzyszenie Istebniański Uniwersytet Seniora'' » ARCHIWUM
Spotkanie uczestników ''Istebniańskiego Uniwersytetu''

Dnia 10.11.br w godz. 14-16 w Muzeum Etnograficznym” NA GRAPIE”- Jaworzynka miało miejsce spotkanie wszystkich uczestników Istebniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (tego rodzaju spotkania odbywać się będą każdego miesiąca).

Program spotkania:

1.Projekcja filmu p.t.”Procny rok”, w którym wystąpiła cała rodzina Ruckich z Jaworzynki.

2.Katarzyna Rucka –Ryś przybliżyła postać Jerzego Ruckiego fundatora i pomysłodawcy powstania muzeum „Na Grapie”. Jerzy Rucki żył i pracował w Szwajcarii i tam też znajdują się liczne pamiątki dotyczące jego działalności.

3.Zwiedzanie pomieszczeń muzealnych(izby mieszkalne, stroje ludowe, zainteresowania ludności, praca w kuźni, maszyny rolnicze, tkactwo.)

4.Wystąpienie ks. Alfreda Staniek

-omówienie spraw bieżących związanych z powstaniem Istebniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

-lista obecności z uwzględnieniem formy komunikacji(przepływ informacji)

-przystąpienie Uniwersytetu do Stowarzyszenia

-wolne datki na poczęstunek

-pytania i odpowiedzi

5.KLUB SENIORA przy Istebniańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Krystyna Dzikowska przedstawiła pomysł i omówiła potrzebę funkcjonowania KLUBU.

W ciekawy sposób wzbudziła zainteresowanie obecnych. Deklaracja uczestnictwa będzie miała miejsce na ogólnym spotkaniu 14-go grudnia, które odbędzie się w GOK o godz15
( piątek) W zależności od zainteresowania będzie ustalony termin pierwszego spotkania.

6.Występ kapeli ludowej, którą prowadzi Anna Łupieżowiec-wspólny śpiew

-poczęstunek

Spotkanie przebiegało w wesołej , miłej i ciepłej atmosferze

Sprawozdanie sporządziła studentka I roku Istebniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku